Wjechał ciężarówką do rowu. Był poszukiwany za kradzieże i włamania

2021-11-24 12:12 aktualizacja: 2021-11-24, 12:16
Fot. Świętokrzyska policja
Fot. Świętokrzyska policja
27-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, kierując samochodem cieżarowym, wskutek nieostrożnej jazdy wjechał do rowu. Kierowcy nic się nie stało, ale po sprawdzeniu dokumentów mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany do odbycia czterech lat więzienia za kradzież i kradzież z włamaniem.

Policjanci ze Staszowa otrzymali we wtorek wieczorem informację, że w miejscowości Osiek ciężarówka wpadła do rowu i blokuje przejazd. Przybyli na miejsce zdarzenia funcjonariusze ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego miał dostarczyć 20-tonowy ładunek, jednak przejechał wjazd do miejsca docelowego. 

"Podczas cofania pojazdem ciężarowym marki scania wraz z naczepą na posesję wpadł do rowu. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za kradzież i kradzież z włamaniem" - powiedziała PAP st. mł. asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. 

Mężczyzna został zatrzymany, minioną noc spędził w policyjnej celi.  (PAP)

Autor: Janusz Majewski
io/