Ślub Pawła Fajdka na Stadionie Śląskim mistyfikacją

2021-11-24 13:31 aktualizacja: 2021-11-24, 13:55
Brązowy medalista w rzucie młotem Paweł Fajdek (L) z żoną Sandrą (P) PAP/Piotr Nowak
Brązowy medalista w rzucie młotem Paweł Fajdek (L) z żoną Sandrą (P) PAP/Piotr Nowak
Informacja o ślubie lekkoatlety Pawła Fajdka na murawie Stadionu Śląskiego okazała się nieprawdziwa. Biuro prasowe areny wyraziło z tego powodu ubolewanie w przekazanym PAP oświadczeniu.

„Zgłosił się do nas nasz ambasador, wynajął pomieszczenia na uroczysty obiad z rodziną i przyjaciółmi. My uznaliśmy, że warto taką fajną informację puścić w świat. Nikt z nas nie wiedział, że ślub odbył się wcześniej, ta informacja była trzymana w tajemnicy, no i teraz sytuacja jest niezręczna” – powiedział PAP rzecznik Stadionu Śląskiego Przemysław Plisz.

W poniedziałek do mediów trafił komunikat na temat uroczystości ślubnej Fajdka, do jakiej miało dojść na murawie chorzowskiego obiektu. Na dołączonych zdjęciach widać było m.in. młodą parę, której życzenia składają prezes i dyrektor generalny stadionu. Potem, w salach konferencyjnych areny, odbyło się przyjęcie weselne.

Okazało się jednak, że brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio zmienił stan cywilny wcześniej.

„Bazując na informacjach Pawła Fajdka i za jego zgodą przekazaliśmy wiadomość o +uroczystości ślubnej+, która odbyła się w minioną niedzielę. Przedstawiciele Stadionu Śląskiego nie byli świadomi, że Paweł Fajdek zawarł ślub w piątek we Wrocławiu” – poinformowało biuro prasowe stadionu.

Jego pracownicy podkreślili, że dochowują zawsze należytej staranności przygotowując materiały przesyłane mediom.

„Tak było tym razem, ponieważ informacja ta została potwierdzona u organizatora uroczystości. Ubolewamy, że doszło do takiej sytuacji” – napisali.

Informacja o ślubie była szeroko cytowana, bowiem nigdy wcześniej w 65-letniej historii areny takie wydarzenie nie miało miejsca. Była wiarygodna, bo czterokrotny mistrz świata od 2020 roku jest ambasadorem Stadionu Śląskiego i regionu. (PAP)

kgr/