O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Formuła 1. W wieku 79 lat zmarł legendarny Sir Frank Williams

W wieku 79 lat zmarł legendarny Sir Frank Williams, założyciel i wieloletni szef zespołu Formuły 1 Williams Racing - poinformował w niedzielę brytyjski team.

Sir Frank Williams. Fot. PAP/EPA/HERBERT NEUBAUER
Sir Frank Williams. Fot. PAP/EPA/HERBERT NEUBAUER

W oświadczeniu podano, że Frank Williams został przyjęty w piątek do szpitala, a zmarł w niedzielę rano w otoczeniu swojej rodziny.

Williams założył zespół w 1977 i zarządzał nim do 2013 roku, a następnie przekazał swojej córce Claire, która prowadziła go aż do sprzedaży (nowym właścicielem został fundusz inwestycyjny Dorilton Capital z USA).

Kierowcy teamu Williams siedem razy zostali mistrzami świata (Alan Jones, Keke Rosberg, Nelson Piquet, Nigel Mansell, Alain Prost, Damon Hill i Jacques Villeneuve), a zespół dziewięciokrotnie w latach 1980-1997 zdobył tytuł w klasyfikacji konstruktorów.

Ostatnie lata nie były udane. W 2019 bez sukcesów w jego barwach startowali Robert Kubica i Brytyjczyk George Russell, a w ubiegłym Russell i Kanadyjczyk Nicholas Latifi. W obecnym sezonie Russell jest 15., a Latifi 17. Zespół Williams (z siedzibą w Grove) zajmuje ósme miejsce.(PAP)

kgr/

Zobacz także

  • Lando Norris Fot. PAP/EPA/ALI HAIDER
    Lando Norris Fot. PAP/EPA/ALI HAIDER

    Formuła 1 - Norris mistrzem świata, Verstappen wygrał w Abu Zabi

  • Kierowca Formuły 1 Max Verstappen. Fot. EPA/ALI HAIDER
    Kierowca Formuły 1 Max Verstappen. Fot. EPA/ALI HAIDER

    Formuła 1. Verstappen wygrał w Katarze, walka o tytuł trwa

  • Roman Biliński. Fot. PAP/Art Service
    Roman Biliński. Fot. PAP/Art Service

    Roman Biliński w Formule 2. Wielki sukces 21-letniego Polaka

  • Bolid kierowcy F1 Maxa Verstappena. Fot. EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
    Bolid kierowcy F1 Maxa Verstappena. Fot. EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

    Verstappen wygrał wyścig Formuły 1 w Las Vegas. Obaj kierowcy McLarena zdyskwalifikowani

Serwisy ogólnodostępne PAP