Nicolas Cage zagra hrabiego Draculę w filmie „Renfield”

2021-12-01 12:54 aktualizacja: 2021-12-01, 12:53
Nicolas Cage. Fot. PAP/EPA/Quique Garcia
Nicolas Cage. Fot. PAP/EPA/Quique Garcia
W im gorszych produkcjach występuje, tym bardziej jest uwielbiany przez fanów. Teraz to uwielbienie będzie jeszcze większe, bo Nicolas Cage wygrał casting do filmu z większym budżetem i realizowanego przez dużą wytwórnię. Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, popularny aktor dołączył do obsady nowej produkcji studia Universal Pictures zatytułowanej „Renfield”. Wcieli się w postać hrabiego Draculi.

Oparty na motywach powieści Brama Stokera „Renfield” opowie historię tytułowego pomocnika hrabiego Draculi. W roli Renfielda zobaczymy Nicholasa Houlta. Film wyreżyseruje Chris McKay, twórca „Wojny o jutro”.

Postać Renfielda po raz pierwszy pojawiła się w powieści „Dracula” Brama Stokera wydanej w 1897 roku. Był to pacjent szpitala psychiatrycznego ogarnięty obsesją picia krwi, która miała zapewnić mu nieśmiertelność. Został służącym Draculi, który w ramach „wdzięczności” karmił go owadami i szczurami, dając złudną nadzieję na to, że dzięki niemu zyska upragnioną nieśmiertelność.

Nie wiadomo, w jaką stronę podąży fabuła filmu McKaya. Według enigmatycznych zapowiedzi, ma to być opowieść umiejscowiona we współczesności i mająca komediowy klimat. Scenariusz filmu „Renfield” napisał Ryan Ridley („Rick i Morty”) na podstawie pomysłu Roberta Kirkmana („The Walking Dead”).

Oscar za rolę w filmie „Zostawić Las Vegas” z 1995 roku zapewnił Cage’owi sławę i pozycję jednego z największych gwiazdorów kina. Ugruntował ją występami w serii wysokobudżetowych widowisk oraz nominacją do Oscara za rolę w „Adaptacji”. Ostatnio jednak, delikatnie mówiąc, Cage rozmienił się na drobne. Rolę w filmie dużej wytwórni po raz ostatni dostał w 2011 roku, gdy zagrał w „Ghost Riderze 2”. Od tej pory wystąpił w niezliczonej ilości niezależnych produkcji, często ocierających się o kicz i mikroskopijny budżet. W przyszłym roku spodziewany jest triumfalny powrót Cage’a za sprawą roli Nica Cage’a w filmie „The Unbearable Weight of Massive Talent”. (PAP Life)

dors/

TEMATY: