Kostiumy narciarskie Lady Gagi i Adama Drivera trafiły na aukcję

2021-12-09 11:15 aktualizacja: 2021-12-09, 11:33
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Film „Dom Gucci” budzi mieszane emocje, które raczej szybko nie opadną, bo spadkobiercy Aldo Gucciego chcą pozwać do sądu reżysera Ridleya Scotta za - ich zdaniem - niezgodne z prawdą pokazanie losów rodziny. Zastrzeżeń nie budzi jednak praca osób, które robiły kostiumy do tej produkcji. Dwa z nich wkrótce znajdą nowych właścicieli, bo trafiły na licytację w domu aukcyjnym Christie’s, która zakończy się 14 grudnia.

Zdjęcie odzianych w zimowe kostiumy Lady Gagi i Adama Drivera, było jednym z pierwszych zdjęć z planu filmowego „Domu Gucci”. Piosenkarka pokazała je w marcu, bo chciała, by fani mogli zobaczyć, jak ona i partnerujący jej aktor prezentują się w rolach Patrizii Reggiani i Maurizio Gucciego. Prezentowali się świetnie. On ubrany w zimowy sweter i narciarski kombinezon, ona w białej, futrzanej czapce i czarnym kostiumie wyglądali tak, jakby przenieśli się w czasie do jednego z alpejskich kurortów. I to właśnie te dwie filmowe stylizacje zostały wystawione na sprzedaż w domu aukcyjnym Christie’s.

Cena wywoławcza stylizacji filmowej Patrizii Reggiani wynosi 4 tys. euro, ale eksperci domu aukcyjnego spodziewają się, że kostium zostanie sprzedany za kwotę 25 tys. euro. Zestaw, który miała na sobie Lady Gaga, tworzy: czarny sweter z czystego kaszmiru, czarna kurtkę vintage Paolo Gucci ze złotymi guzikami, czarne wełniane spodnie, czarno-brązowe zamszowe kozaki na platformie, biała czapka z lisiego futra i pasek Gucci. Całą stylizację uzupełnia zestaw złotej biżuterii. 

Znacznie skromniejszy jest kostium, w którym grał Adam Driver. Składa się on z jednoczęściowego, białego kombinezonu narciarskiego, wełnianego kremowo-białego golfu i zimowych butów. Cena wywoławcza jest wynosi 2 tys. euro, spodziewana cena finalna to około 15 tys. euro.

Licytacja odbywa się przez internet i trwa do 14 grudnia ma czas. Warto jednak pamiętać, że stroje nie od razu trafią do zwycięzców aukcji. Wcześniej będą one częścią wystawy prezentowanej w ramach oscarowej promocji filmu. Do rąk nowych właścicieli trafią na początku 2022 roku. 

io/

TEMATY: