Policja podsumowała Sylwestra pod Tatrami. Nowy Rok przywitało 100 tysięcy turystów

2022-01-03 16:55 aktualizacja: 2022-01-03, 21:34
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Według szacunków policji Nowy Rok pod Tatrami przywitało około 100 tysięcy turystów, z czego na Równi Krupowej gdzie odbywał się koncert organizowany przez TVP, zgromadziło się blisko 40 tysięcy osób. Doszło do kilku bójek i awantur w rejonie Krupówek. Podczas interwencji ranny został policjant, dostał butelką w głowę.

"W Zakopanem poza imprezą masową na Równi Krupowej, w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z alkoholem. Do rana, w różnych częściach miasta policjanci podejmowali  interwencje, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo. Większość z nich dotyczyła zakłócenia spokoju i ciszy nocnej"– podsumował rzecznik.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 31 grudnia na zakopiańskich Krupówkach, kiedy dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego uderzyło interweniującego policjanta butelką w głowę. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za atak na policjanta grozi im do 5 lat więzienia.

Przez cały sylwestrowy weekend od 31 grudnia do 2 stycznia policjanci w całej Małopolsce  przeprowadzili  5,5 tys. interwencji; zatrzymali na gorącym uczynku 161 sprawców przestępstw, 42 poszukiwanych i 41 nietrzeźwych kierujących. Tylko w noc sylwestrową odnotowano ponad 1300 interwencji, z czego 240 w Krakowie i 140 w powiecie tatrzańskim.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

io/