Najstarszy żyjący człowiek to 119-letnia Japonka Kane Tanaka

2022-01-04 09:02 aktualizacja: 2022-01-04, 09:11
Kane Tanaka. Fot. PAP/EPA/JIJI PRESS
Kane Tanaka. Fot. PAP/EPA/JIJI PRESS
Kane Tanaka obchodziła swoje 119. urodziny w niedzielę. Według wpisu na Twitterze opublikowanego przez jej prawnuczkę, Junko Tanakę, prababcia ma się świetnie i ma niespożyty apetyt na życie. Mieszka jednak nie z rodziną, ale w domu opieki.

Junko udostępniła na Twitterze zdjęcie dwóch pamiątkowych butelek Coca-Coli, które Tanaka dostała na swoje urodziny. Butelki mają spersonalizowane etykiety, zawierające imię oraz wiek jubilatki.

Jak podaje CNN, dwa lata temu Japonka przygotowywała się do poniesienia znicza olimpijskiego - przed przełożonymi Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020.

Urodzona w 1903 roku poślubiła właściciela sklepu z ryżem, gdy miała 19 lat. Pracowała w tym miejscu do momentu, aż osiągnęła… 103 lata! Przeżyła wiele historycznych wydarzeń, w tym dwie wojny światowe i aż 49 letnich igrzysk olimpijskich (zimowych i letnich razem wziętych). „Nie pamiętam, żeby mówiła dużo o przeszłości… Ciągle zajmuje ją przyszłość – powiedział w zeszłym roku CNN wnuk Kane, Eiji Tanaka.

Jubilatka mieszka w domu opieki w prefekturze Fukuoka. Od 2019 roku figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący człowiek na świecie. (PAP Life)