O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Na 71-latka runął 6-metrowy komin. Mężczyzna trafił do szpitala

We wtorek po południu w miejscowości Poladowo w gminie Śmigiel w Wielkopolsce 6-metrowy komin runął na 71-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Fot. PAP/ Wojciech Olkuśnik
Fot. PAP/ Wojciech Olkuśnik

Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie (woj. wielkopolskie) mł. asp. Dawid Kryś, "otrzymaliśmy informację, że w miejscowości Poladowo w gminie Śmigiel na mężczyznę runął komin".

"Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze z jednostki w Kościanie oraz jeden zastęp OSP ze Śmigla. Po przyjeździe na miejsce, po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że metalowy komin, o długości ok. 6 metrów, który znajdował się przy pieczarkarni na prywatnej posesji, przewrócił się i uderzył w stojącego obok niego 71-latka" – powiedział Kryś.

Dodał, że mężczyzna w chwili przybycia służb był "kontaktowy i przytomny". "Mężczyzna leżał na ziemi, nie był przygnieciony przez ten komin. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce przybył również zespół ratownictwa medycznego; zdecydowano o przewiezieniu tego mężczyzny do szpitala na dalsze badania" – zaznaczył.(PAP)

Autorka: Anna Jowsa

mmi/

Zobacz także

  • W wyniku wypadku dwie osoby zostały hospitalizowane. Fot. PAP/Zubrzycki Marian
    W wyniku wypadku dwie osoby zostały hospitalizowane. Fot. PAP/Zubrzycki Marian

    Wypadek z udziałem tramwajów w Łodzi. Są ranni

  • AN-26. Fot. PAP/EPA/	TOMS KALNINS (zdjęcie ilustracyjne)
    AN-26. Fot. PAP/EPA/ TOMS KALNINS (zdjęcie ilustracyjne)

    Wypadek samolotu na Krymie. Zginął dowódca lotnictwa rosyjskiej Floty Północnej

  • Europosłanka Beata Szydło, fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Europosłanka Beata Szydło, fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Sprawa wypadku premier Szydło. Kolejna osoba podejrzana w śledztwie

  • Ambulans pogotowia ratunkowego. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Ambulans pogotowia ratunkowego. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Zderzenie dwóch tramwajów na Ochocie, osiem osób w szpitalu

Serwisy ogólnodostępne PAP