Rzymkowski: Europa Zachodnia jest owładnięta chorą ideologią multikulturalizmu

2017-08-18 10:48 aktualizacja: 2018-09-26, 21:15
Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.  Archiwum Fot. PAP/Tomasz Gzell
Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski. Archiwum Fot. PAP/Tomasz Gzell
Będą kolejne zamachy, bo państwa Europy Zachodniej są owładnięte chorą ideologią multikulturalizmu - uważa poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski. Polski rząd nie chce przyjmować islamskich imigrantów i jest to słuszna linia - dodał.

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). Kierowcy pojazdu nie udało się dotychczas zatrzymać.

W piątek nad ranem doszło do drugiego, po masakrze w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Od kul policji w nadmorskim kurorcie Cambrils zginęło tam 5 napastników. 7 osób, w tym policjant zostało rannych.

"Będą kolejne zamachy, bo państwa Europy Zachodniej nadal są owładnięte tą chorą ideologią multikulturalizmu, na siłę próbują przyjmować osoby obce nam cywilizacyjnie, obce nam kulturowo" - powiedział Rzymkowski odnosząc się do czwartkowego zamachu terrorystycznego w Barcelonie i piątkowego zamachu w nadmorskim kurorcie Cambrils w Hiszpanii.

Jego zdaniem "mamy w tej chwili do czynienia z falą olbrzymiej nienawiści do rdzennych mieszkańców Europy, falą terroru". Rzymkowski uważa, że zamachy terrorystyczne mają na celu przede wszystkim "wywołać strach, wystraszyć przeciwnika i rzeczywiście przeciwnik się boi – myślę tutaj o rządach europejskich". "Akurat nasz rząd się nie boi, twardo mówi, że nie chce przyjmować islamskich imigrantów. To jest bardzo słuszna linia" - ocenił poseł Kukiz'15. (PAP)

tnt/ par/

TEMATY: