Oddychający mural na warszawskiej Woli oficjalnie ukończony

2022-01-22 06:45 aktualizacja: 2022-01-22, 11:53
Antysmogowe malowidło, które stopniowo pojawiało się na kamienicy na Odolanach, oficjalnie zostało ukończone. Można je już podziwiać w pełnej krasie - na trzech ścianach budynku.

Na Odolanach pojawił się nowy mural, którego autorem jest Tytus Brzozowski. Dzieło powstało na przedwojennej kamienicy przy ul. Wschowskiej 10. Pomysłodawcą i inicjatorem jest deweloper Waryński S.A. Grupa Holdingowa, a wykonawcą firma IDEAMO.

Mural wykonano w kolorystyce i stylu charakterystycznym dla dzieł artysty. Wielkoformatowa praca o powierzchni 375 mkw zdobi trzy ściany przedwojennego budynku. Artysta przedstawił barwne sceny z życia dawnej i współczesnej Woli oraz jednocześnie pokazał przemianę, którą przeszła dzielnica w ostatniej dekadzie. Pomysł stworzenia muralu zrodził się podczas projektowania koncepcji otoczenia biurowca EQ².

"W ubiegłym roku podjęliśmy się przebudowy i rewitalizacji ul. Wschowskiej zachowując jej historyczny charakter. Jednocześnie naszym zamierzeniem było ocalenie popadającej w ruinę przedwojennej kamienicy będącej w zasobach ZGN. Dzięki naszym działaniom kamienica zyskała nowy wizerunek" – powiedział prezes grupy Waryński Jarosław Kozak.

Mural pozostanie pod ciągłą opieką dewelopera i firmy IDEAMO. "Zdajemy sobie sprawę, że może on wymagać drobnych poprawek spowodowanych warunkami pogodowymi, dlatego nie tylko zainicjowaliśmy powstanie tego dzieła, ale także zaopiekujemy się nim w przyszłości, aby kolejne pokolenia mogły podziwiać ten surrealistyczny obraz" – dodał Jarosław Kozak. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

kgr/