Apple przystosuje swoje produkty do funkcjonowania podczas pandemii? Na iPhonach pojawi się ciekawa funkcja

2022-01-30 11:12 aktualizacja: 2022-01-30, 12:30
Fot. PAP/David Chang
Fot. PAP/David Chang
Użytkownicy iPhone'ów będą mogli odblokować swoje urządzenie za pomocą udoskonalonej aplikacji Face ID, która rozpozna ich twarze ukryte pod maseczkami ochronnymi. W zaktualizowanym systemie iOS 15.4 pojawi się też nowy zestaw emotikonów.

Udoskonalone rozpoznawanie twarzy ma się opierać na skanowaniu okolic oczu. To nie pierwsze podejście Apple’a do tego tematu w czasie pandemii koronawirusa. Wcześniejsze rozwiązania nie były jednak w pełni satysfakcjonujące dla użytkowników smartfonów. Np. funkcja Face ID na widok zamaskowanej twarzy, po prostu automatycznie zmieniała tryb odblokowania urządzenia na taki, w którym trzeba wpisać kod PIN.

Wśród zapowiedzianych 37 nowych emotek, ujawnionych przez MacRumors (portal informujący o nowościach firmy Apple), najciekawsze przedstawiają: zagryzanie warg (niezręczna rozmowa), topniejącą (w zachwycie) buźkę, salutowanie, wyczerpaną baterię, kobietę i mężczyznę w ciąży, chamsę (rękę Fatimy, która jakoby chroni przed „złym okiem”), trolla, oraz kilka wersji różnokolorowych dłoni w uścisku.

Gigant technologiczny nie ogłosił jeszcze daty wydania aktualizacji iOS 15.4, chociaż chętni do wypróbowania wersji beta mogą już zarejestrować się na jego stronie internetowej. (PAP Life)

dsk/