Premier Australii ostrzega Kanye Westa: jeśli chce tutaj koncertować, musi się zaszczepić

2022-01-31 15:00 aktualizacja: 2022-01-31, 16:02
Kanye West. Fot. PAP/EPA/RINGO CHIU
Kanye West. Fot. PAP/EPA/RINGO CHIU
Wiele wskazuje na to, że w marcu Kanye West wystąpi w Australii. Zanim jednak Ye postawi tam stopę, będzie musiał się zaszczepić, o czym przypomniał mu premier tego kraju Scott Morrison. W odpowiedzi na plany artysty, premier Australii ostrzegł rapera, że ten ma przestrzegać obowiązujących zasad i poddać się szczepieniom. W innym wypadku o koncertach może zapomnieć.

"Krajowe przepisy dotyczące szczepień odnoszą się do wszystkich, o czym mieliśmy okazję przekonać się ostatnio” - podkreślił w trakcie konferencji premier Australii Scott Morrison. Ku przestrodze przypomniał sytuację Novaka Djokovicia. Przed przylotem do Melbourne na turniej Australian Open, tenisista poinformował, że otrzymał zaświadczenie lekarskie zwalniające go z obowiązku szczepienia się przeciw COVID-19. Tuż po przylocie do Australii sportowiec został zatrzymany na lotnisku, jego wiza została cofnięta i mimo sądowej batalii musiał opuścić kraj niwecząc jednocześnie swoje szanse na wzięcie udziału w tenisowym turnieju i kolejne zwycięstwo.

„Nie ma znaczenia, kim jesteś. Takie są zasady. Jeśli ich przestrzegasz, możesz przyjechać, jeśli nie, nie możesz” - podkreślił premier Australii poproszony o komentarz w sprawie piątkowych doniesień opisywanych w „Sydney Morning Herald”. Gazeta poinformowała, że w marcu Kanye West planuje kilka koncertów w Australii. Choć jest on oczywiście mile widziany, wątpliwości może budzić jego podejście do szczepień.

Jak relacjonuje „The Independent”, w 2020 roku w wywiadzie dla magazynu „Forbes” raper nazwał szczepionki „znamieniem bestii”, jednak rok później przyznał, że przyjął jedną jej dawkę. Jeśli plany muzyka w istocie się potwierdzą, jego status szczepień z pewnością zweryfikują australijskie służby celne i nie ma mowy o taryfie ulgowej, o czym zapewnił minister ds. imigracji Alex Hawke. (PAP Life)

kgr/