Prezes ZUS nowym ministrem finansów? Uścińska: nie potwierdzam i nie zaprzeczam

2022-02-09 07:23 aktualizacja: 2022-02-09, 09:04
Gertruda Uścińska. Fot. PAP/Rafał Guz
Gertruda Uścińska. Fot. PAP/Rafał Guz
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, pytana przez środową "Rzeczpospolitą", czy dostała propozycję objęcia funkcji ministra finansów.

Jak pisze gazeta, po tym gdy Tadeusz Kościński, dotychczasowy minister finansów, zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska, biorąc na siebie odpowiedzialność za niedociągnięcia w Polskim Ładzie, ruszyła giełda nazwisk kandydatów na jego następcę.

„Przez ostatnie dwa lata pani profesor pokazała dużą systematyczność i zaangażowanie”

Dziennik przypomina, że wedle zapewnień Radosława Fogla, wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości, nazwisko ministra finansów mamy poznać w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni. Rząd ma też rozważać już kilka kandydatur, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. W czasie wtorkowego wywiadu dla Radia Zet Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii, pytana o kandydaturę prof. Gertrudy Uścińskiej, aktualnej prezes ZUS, stwierdziła: „Przez ostatnie dwa lata pani profesor pokazała dużą systematyczność i zaangażowanie” - czytamy.

"Rz" pisze, że zapytała u źródła o potwierdzenie tych informacji. "Dzisiaj nie obejmuję stanowiska ministra finansów" – powiedziała „Rzeczpospolitej” prof. Gertruda Uścińska. Pytana, czy dostała taką propozycję od premiera Morawieckiego, odpowiedziała: "Nie potwierdzam i nie zaprzeczam". (PAP)

dsk/