O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zbigniew Ziobro: poleciłem każdorazowe zatrzymywanie oszustów oszukujących uchodźców i wnioskowanie o ich aresztowanie

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie nakazujące każdorazowe zatrzymywanie oszustów żerujących na krzywdzie uchodźców i kierowanie wniosków o ich tymczasowe aresztowanie.

Zbigniew Ziobro/Fot. PAP/Mateusz Marek
Zbigniew Ziobro/Fot. PAP/Mateusz Marek

O decyzji tej Ziobro poinformował w niedzielę na Twitterze. "W związku z doniesieniami o oszustach, żerujących na krzywdzie uchodźców, poleciłem - jeśli informacje procesowo się potwierdzą - ich każdorazowe zatrzymywanie i jeśli zachodzą przesłanki z Kodeksu postępowania karnego, kierowanie wniosków o tymczasowe aresztowanie" - przekazał Ziobro.

Jak dodał, zobowiązał też swojego zastępcę prok. Krzysztofa Sieraka do nadzoru nad tego rodzaju postępowaniami oraz koordynację w tych sprawach działań procesowych, operacyjnych z kierownictwem Policji. (PAP)

autor: Mateusz Mikowski

gn/

Zobacz także

  • Zdalne oświadczenie posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w siedzibie ugrupowania przy ul. Nowogrodzkiej, fot. PAP/Albert Zawada
    Zdalne oświadczenie posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w siedzibie ugrupowania przy ul. Nowogrodzkiej, fot. PAP/Albert Zawada

    Zdalne oświadczenie Zbigniewa Ziobry w siedzibie PiS. Postawił ultimatum ws. powrotu do Polski

  • Waldemar Żurek i Zbigniew Ziobro Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk/Art Service
    Waldemar Żurek i Zbigniew Ziobro Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk/Art Service

    Europejski Nakaz Aresztowania za Zbigniewem Ziobro? Minister Żurek zabrał głos

  • Poseł PiS Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Art Service
    Poseł PiS Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Art Service

    Prokuratura zabezpieczyła majątek Ziobry w śledztwie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

  • Poseł PiS Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Art Service
    Poseł PiS Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Art Service

    Szef MSZ Radosław Sikorski unieważnił paszport dyplomatyczny Zbigniewa Ziobry

Serwisy ogólnodostępne PAP