Akcja charytatywna Fundacji Dziedzictwo Kresowe: "prosimy o wsparcie dla Ukraińców, nie pozostańmy obojętni"

2022-02-28 18:42 aktualizacja: 2022-03-01, 11:40
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fundacja Dziedzictwo Kresowe prowadzi akcję pomocową "Serce dla Ukrainy". Na tym etapie robimy wszystko, by zapewnić niezbędne minimum w postaci podstawowych rzeczy, które nie zmieściły się do plecaków i toreb pakowanych w pośpiechu - wyjaśniono w informacji przesłanej PAP. Zbiórka jest dostępna na portalu społecznościowym Facebook.

Jak zaznaczono, "mierzymy się z rzeczywistością, która wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji w pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim - nazywanym w ostatnich dniach: lwowskim obozem uchodźców i ostatnim przyczółkiem spokoju na Ukrainie, gdzie można otrzymać niezbędną pomoc i odetchnąć po wyczerpującej ucieczce przed wojną".

Pomoc dla najbardziej potrzebujących

Celem organizatorów akcji jest dotarcie z pomocą do najbardziej potrzebujących oraz wsparcie tych, którzy pozostali w obwodzie lwowskim i zaangażowaniem pomagają napływającym uchodźcom z innych części Ukrainy, gdzie toczą się walki. "Dzięki naszym dotychczasowym działaniom pomocowym posiadamy szczegółowe informacje i na bieżąco monitorujemy sytuację. Na tym etapie robimy wszystko, by zapewnić niezbędne minimum w postaci podstawowych rzeczy, które nie zmieściły się do plecaków i toreb pakowanych w pośpiechu" - wyjaśniono.

Jak podkreślili organizatorzy akcji, potrzeby są ogromne i obejmują artykuły medyczne, podstawowe leki, a także artykuły dla dzieci i niemowląt i artykuły gospodarstwa domowego. Potrzebne są również artykuły higieniczne oraz żywność długoterminowa.

"Prosimy o wsparcie, nie pozostańmy obojętni na krzywdę i potrzeby naszych Bliźnich!" - zaapelowano.

Zbiórka jest dostępna tutaj. (PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

gn/