Prezydent: potrzebna jest jedność i mocne wsparcie dla Ukrainy ze strony całej UE

2022-03-15 10:42 aktualizacja: 2022-03-15, 13:19
Andrzej Duda. Fot. PAP/Leszek Szymański
Andrzej Duda. Fot. PAP/Leszek Szymański
Rację miał prezydent Lech Kaczyński, gdy mówił w Tbilisi, że Europa Środkowa ma odważnych przywódców; potrzebna jest jedność i mocne wsparcie dla Ukrainy ze strony całej UE - napisał we wtorek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że "Polska jest i będzie adwokatem Ukrainy".

We wtorek Kancelaria Premiera poinformowała, że premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą udają się tego dnia do Kijowa, gdzie spotkają z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Przedstawią tam pakiet konkretnego wsparcia dla Ukrainy.

Twitter/Andrzej Duda

"Rację miał prezydent Lech Kaczyński, gdy mówił w Tbilisi, że: 'Europa Środkowa ma odważnych przywódców'" - napisał we wtorek prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Podkreślił, że potrzebna jest jedność i mocne wsparcie dla Ukrainy ze strony całej UE. "Polska jest i będzie adwokatem Ukrainy" - zadeklarował prezydent.

12 sierpnia 2008 roku, w piątym dniu rosyjsko-gruzińskiej wojny, ówczesny prezydent Polski Lech Kaczyński przyleciał do zaatakowanej przez Rosjan Gruzji, aby pokazać Gruzinom, że nie są sami. Tego dnia, na wiecu w Tbilisi, wygłosił przemówienie, które przeszło do historii.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

dsk/