Ministerstwo Obrony Ukrainy: Rosjanie palą w donieckich piecach metalurgicznych zwłoki poległych rekrutów i wolontariuszy

2022-03-16 14:04 aktualizacja: 2022-03-17, 00:02
Fot. Facebook/Головне управління розвідки Міністерства оборони України
Fot. Facebook/Головне управління розвідки Міністерства оборони України
W celu ukrycia prawdziwej liczby ofiar okupanci używają pieców metalurgicznych w Doniecku do palenia zwłok poległych rekrutów i przybyłych z Rosji wolontariuszy - poinformował w środę na Facebooku Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Ministerstwo poinformowało również o niewypłacaniu odszkodowań rodzinom zabitych rekrutów, których wcześniej pozyskano z tzw. Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej. Wskazano, że na obszarach obwodu donieckiego znajdujących się pod kontrolą Rosji organizowany jest przymusowy werbunek do 1. Korpusu Armii Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

 

❗Окупанти не виплачують компенсацій за вбитих мобілізованих з ЛНР, ДНР і спалюють тіла росіян ▪️ В тимчасово...

Posted by Головне управління розвідки Міністерства оборони України on Wednesday, March 16, 2022

"Krewnym mówi się, że nawet z rosyjskim paszportem nie wypłaca się żadnych opłat za śmierć osób zmobilizowanych z tzw. ŁRL i DRL" - napisano w komunikacie.

Wywiad Ministerstwa Obrony Ukrainy podał, że większość pozyskanych rekrutów wysyła się - bez odpowiedniego przeszkolenia - na najbardziej niebezpieczne fragmenty frontu. Straty w ich szeregach oszacowano na 70-80 proc. (PAP)

dsk/