Protest na granicy z Białorusią. Blokada ciężarówek jadących do Rosji

2022-03-19 05:23 aktualizacja: 2022-03-19, 12:15
Fot. Telegram
Fot. Telegram
O godz. 9 w sobotę na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze w okolicach Koroszczyna rozpocznie się akcja blokowania ciężarówek dostarczających towary z Europy do Rosji.

Informacja o akcji blokowania tirów jadących do Rosji pojawiła się na Twitterze i Telegramie. 

"My, obywatele Polski jesteśmy solidarni z Ukraina i nie zgadzamy się na to żeby rosyjskie tiry bez problemu organizowały sobie dostawy różnego rodzaju przejeżdżając przez nasz kraj!
W tej chwili w miejscowości Kukuryki na granicy polsko-białoruskiej są przepuszczane do dalszej drogi dostawy do Rosji np. z Niemiec! A w Mariupolu na Ukrainie nie mają dostępu do wody ani jedzenia, do niczego!" - napisali na Telegramie organizatorzy blokada.

I dodali: 

"W sobotę rano zaczynamy walkę z niesprawiedliwością, gwarantujemy namioty na miejscu i wyżywienie, kawę dla wszystkich którzy zechcą do nas dołączyć. Planujemy tam zostać do skutku aż ktoś wyżej się tym zainteresuje i wprowadzi zakaz transportu do Rosji, do TERRORYSTÓW przez nasze granice!  jeśli możecie wesprzeć swoją obecnością choć 1 dzień to  będzie bardzo cenne i będziemy ogromnie wdzięczni!" 

kw/