Ukraiński wywiad: ochotnicy z wojsk rosyjskich będą walczyć po naszej stronie

2022-03-30 11:37 aktualizacja: 2022-03-30, 15:07
Żołnierze rosyjscy, którzy przeszli na stronę ukraińską, będą walczyć w legionie „Wolna Rosja”. Fot. Telegram
Żołnierze rosyjscy, którzy przeszli na stronę ukraińską, będą walczyć w legionie „Wolna Rosja”. Fot. Telegram
Ochotnicy z wojsk rosyjskich, którzy przeszli na stronę ukraińską, będą walczyć w legionie „Wolna Rosja” - poinformował w środę ukraiński wywiad wojskowy na Telegramie. W skład legionu weszło ponad 100 ludzi. Ich przygotowania już się rozpoczęły.

Jak podano, pierwsi członkowie legionu są już zaznajamiani z wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych NLAW. Oprócz tego dowódcy pododdziałów legionu zapoznali się z sytuacją na frontach i wspólnie wyrazili chęć odbycia pierwszej walki przeciw „kadyrowcom”, czyli czeczeńskim bojownikom w rosyjskiej służbie.

Wcześniej Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, poinformował, że rosyjscy żołnierze służby zasadniczej z jednej z formacji pancernych, wysłani na wojnę z Ukrainą, poprosili swoje dowództwo o możliwość powrotu do miejsca stałej dyslokacji w Rosji - przekazano.

"Odesłanie do miejsca stałego stacjonowania"

"Żołnierze z 26. pułku czołgów 47. dywizji pancernej podpisali kontrakty w czasie wojny na Ukrainie. (...) Następnie zaczęli składać raporty z prośbą o rozwiązanie tych umów i odesłanie do miejsca stałego stacjonowania" - podano w porannym komunikacie Sztabu Generalnego.(PAP)
gn/