O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ukraińska policja: dochodzi do przypadków szabrownictwa i samosądów

Na Ukrainie dochodzi do przypadków szabrownictwa, ale nie jest to masowe zjawisko - poinformował w środę zastępca komendanta policji patrolowej Ukrainy Ołeksij Biłoszycki. Zdarza się też, że ludzie dokonują samosądów.

Fot. Twitter/revolutionfarsi
Fot. Twitter/revolutionfarsi

Więcej

Po dokonaniu wymiany Rosjanie wywieźli mera w stronę Berdiańska. Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP
Po dokonaniu wymiany Rosjanie wywieźli mera w stronę Berdiańska. Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP

Mer Prymorska poszedł do rosyjskiej niewoli w zamian za uwolnienie swego ojca

Policjant, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina, podkreślił, że nie ma statystycznych danych w sprawie liczby takich przestępstw na terenie kraju od czasu rosyjskiej inwazji.

Jak zaznaczył Biłoszycki, w wielu przypadkach dochodzi do "samosądów", szabrownicy są zatrzymywani przez mieszkańców zanim na miejsce przyjedzie policja.

"Bywają warianty natychmiastowego ukarania, co można zobaczyć na nagraniach. Kiedy przyjeżdżamy, odwiązujemy ich (szabrowników) od pni drzew, działamy zgodnie z prawem" - dodał.

"Czasami pytają mnie, czy obwiniam te osoby, które ukarały tych szabrowników. Jako człowiek nie obwiniam. Bo ci ludzie są naprawdę wstydem dla naszego społeczeństwa" - przyznał Biłoszycki. (PAP)

dsk/

Zobacz także

  • Rosyjskie ataki zniszczyły elektrociepłownię [WIDEO]

  • Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN
    Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN

    USA wyznaczyły Ukrainie i Rosji termin porozumienia. Padła data

  • Zniszczenia na terenie Elektrociepłowni Darnycia w Kijowie Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
    Zniszczenia na terenie Elektrociepłowni Darnycia w Kijowie Fot. PAP/Vladyslav Musiienko

    Ukraina poprosiła o pomoc po rosyjskich atakach. Motyka: PSE monitoruje sytuację

  • Sawielij Korostielew. Fot. EPA/GIAN EHRENZELLER
    Sawielij Korostielew. Fot. EPA/GIAN EHRENZELLER

    Kontrowersje wokół startu Rosjan i Białorusinów w igrzyskach olimpijskich

Serwisy ogólnodostępne PAP