Michał Winiarski trenerem niemieckich siatkarzy

2022-04-06 15:35 aktualizacja: 2022-04-06, 15:47
Michał Winiarski został trenerem reprezentacji Niemiec siatkarzy. 38-letni mistrz świata z 2014 roku podpisał trzyletnia umowę i od razu rozpocznie pracę z zespołem - poinformowała niemiecka federacja (DVV).

Winiarski jest obecnie trenerem Trefla Gdańsk i pozostanie na stanowisku przynajmniej do końca sezonu. W reprezentacji Niemiec zastąpi Włocha Andreę Gianiego, który w marcu objął mistrzów olimpijskich Francuzów. Z Niemcami Giani sięgnął w 2017 roku po wicemistrzostwo Europy.

Niemcy mają świetny zespół, który jest znany na arenie międzynarodowej. Zamierzam każdego dnia dawać z siebie wszystko i tego samego oczekuję od zawodników" - powiedział Winiarski, który na co dzień pracuje w Treflu z dwoma niemieckimi siatkarzami - rozgrywającym Lukasem Kampą i przyjmującym Moritzem Reichertem.

"Zdecydowaliśmy się na młodego, dobrze zapowiadającego się trenera, który był już zwycięzcą jako zawodnik. Naszym celem jest awans na igrzyska w Paryżu i miejsce w czołowej +10+ światowego rankingu" - podkreślił dyrektor sportowy DVV Christian Dunnes.(PAP)

mj/