Zełenski do Johnsona: witaj w Kijowie przyjacielu!

2022-04-09 16:02 aktualizacja: 2022-04-09, 19:45
Wołodymyr Zełenski, Boris Johnson. Fot Telegram/Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr Zełenski, Boris Johnson. Fot Telegram/Wołodymyr Zełenski
W Kijowie w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - poinformował wiceszef biura prezydenta Ukrainy Andrij Sybiha. Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział przekazanie Ukrainie 120 pojazdów opancerzonych oraz pocisków przeciwokrętowych.

Witaj w Kijowie, przyjacielu! - zwrócił się do premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Sobotnia wizyta Johnsona na Ukrainie rozpoczęła się od rozmowy z ukraińskim przywódcą.

"Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson to jeden z najbardziej zasadniczych przeciwników rosyjskiej inwazji, lider, jeśli chodzi o sankcyjny nacisk na Rosję i obronne wsparcie Ukrainy. Witam w Kijowie, przyjacielu!" - napisał Zełenski w komunikatorze Telegram.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział przekazanie Ukrainie 120 pojazdów opancerzonych oraz pocisków przeciwokrętowych.

Jak wyjaśniło biuro Johnsona, ogłoszona przez niego pomoc jest niezależna od zapowiedzianego dzień wcześniej zwiększenia wsparcia wojskowego o sprzęt wartości 100 mln funtów.

dsk/