Kolejna tajemnicza śmierć rosyjskiego oligarchy. Były szef Łukoilu zmarł po sesji u szamana lecząc kaca

2022-05-09 11:45 aktualizacja: 2022-05-10, 07:20
Aleksander Subbotin . Fot. Twitter @TpyxaNews
Aleksander Subbotin . Fot. Twitter @TpyxaNews
Miliarder i były dyrektor naczelny koncernu Łukoil Aleksander Subbotin zmarł w niejasnych okolicznościach - podczas sesji u szamana.

Jak informują rosyjskie i ukraińskie media, biznesmen podczas sesji, która miała go wyleczyć z kaca, zażył jad ropuchy. Subbotin źle się poczuł. Skarżył się na ból serca. Szaman podał mu krople na serce i kazał mu się przespać. Mężczyzna zmarł.

Telewizja Mash podała na Telegramie, Subbotin juz wcześniej korzystał z usług małżeństwa szamanów w ich prywatnym domu w podmoskiewskich Mytiszczach. Leczenie trującymi ropuchami -polegało na nacinaniu skóry, a następnie wstrzykiwaniu do rany jadu ropuchy. 

Kolejna śmierć rosyjskiego oligarchy

To już kolejna tajemnicza śmierć wśród rosyjskich oligarchów. W połowie kwietnia media informowały o śmierci byłego wiceszefa Gazprombanku Władysława Awajewa. Mężczyzna miał zastrzelić  swoją żonę i córkę, a następnie popełnił samobójstwo – podał portal Nexta.

W niewyjaśnionych okolicznościach zmarł też szef rosyjskiej firmy gazowej Novatek Siergiej Protosenja. Jego ciało oraz ciało jego żony i córki znaleziono w wynajmowanej willi na hiszpańskiej Costa Bravie.