Pięciu kierowców w jednym miejscu straciło prawo jazdy

2022-05-09 14:09 aktualizacja: 2022-05-09, 14:15
Kontrola policji drogowej Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Kontrola policji drogowej Fot. PAP/Darek Delmanowicz
W kilkadziesiąt minut policjanci ruchu drogowego ze Strzelec Krajeńskich (Lubuskie) zatrzymali do kontroli pięciu kierowców za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszystkim zatrzymali prawa jazdy i wystawili wysokie mandaty.

Jak poinformował w poniedziałek Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, do tej sytuacji doszło w niedzielę (08 maja br.), w Rąpinie niedaleko Drezdenka.

"Pierwszy kierowca kii został zatrzymany jeszcze przed godziną 9, miał na liczniku ponad 100 km/h. Chwilę później policjanci zatrzymali kolejno kierowców: volkswagena, volvo, audi i ponownie kii. Niechlubny rekordzista pędził przez wieś 127 km/h" – zrelacjonował Bartos.

W każdym przypadku mundurowi zatrzymali kierującym prawa jazdy na trzy miesiące i nałożyli na nich mandaty karne w wysokości od 1,5 tys. do 2 tys. zł.

Przy tej okazji policjanci przypominają, że zagrożenie dot. przekraczania w danym miejscu dozwolonej prędkości można zgłosić w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci zweryfikują zgłoszenie i w sytuacji potwierdzenia podejmą próby wyeliminowania zagrożenia poprzez częstsze kontrole. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mar/