Premier: pamiętajmy o wkładzie Jana Pawła II w walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie

2022-05-18 14:01 aktualizacja: 2022-05-18, 15:19
Papież Jan Paweł II. Fot. PAP/Grzegorz Roginski
Papież Jan Paweł II. Fot. PAP/Grzegorz Roginski
W 102. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie "Solidarności" oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

"18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się człowiek, który zmienił oblicze świata, a w szczególności Polski. W 102 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie 'Solidarności' oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie" - napisał szef rządu na Facebooku.

"Mam nadzieję, że czerpanie z dziedzictwa myśli JPII da nam mądrość potrzebną do przebudzenia świata Zachodu i zwycięstwa w trwającym konflikcie cywilizacji" - dodał.

Premier wyraził też zadowolenie, że "rośnie nam kolejne pokolenie, które docenia wielką postać, jaką bez wątpienia był Karol Wojtyła".

Morawiecki do wpisu dołączył zdjęcia sprzed pomnika upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w 1979 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie rozmawiał z uczniami jednej ze szkół podstawowej. (PAP)

 

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się człowiek, który zmienił oblicze świata, a w szczególności Polski. W 102...

Posted by Mateusz Morawiecki on Wednesday, May 18, 2022

mj/