Prezydent Zełenski bohaterem komiksu

2022-05-19 14:59 aktualizacja: 2022-05-19, 17:55
Fot. Fb/TidalWave Comics
Fot. Fb/TidalWave Comics
W Stanach Zjednoczonych ukazał się komiks opisujący życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował w czwartek portal The Hill.

Komiks zatytułowany „Political Power: Volodymyr Zelensky” ukazał się nakładem wydawnictwa TidalWave Comics w serii poświęconej politykom.

Książka ma 22 strony. Tekst napisał Michael Frizell, a za rysunki odpowiada Pablo Martinena.

„To była trudna rzecz do napisania. Wydawca i ja chcieliśmy skoncentrować się na człowieku poza obecnymi uwarunkowaniami wojny Ukrainy z Rosją i roli Zełenskiego w tej walce. Kim on jest? Co go interesuje? Dlaczego okazał się dobrym przywódcą Ukrainy? To mnie interesowało, kiedy rozpoczynałem pracę” - powiedział Frizell.

„Ta książka wiele dla mnie znaczy ze względu na moje ukraińskie pochodzenie. Moi dziadkowie z obu stron byli emigrantami z Ukrainy. Chciałem wykorzystać tę formę przekazu, aby nie tylko opowiedzieć historię, ale również finansowo przysłużyć się sprawie Ukrainy” – powiedział wydawca Darren G. Davis.

Część dochodu ze sprzedaży komiksu trafi do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz Ukrainy - czytamy w komunikacie. (PAP)

 

mj/