7-latka przysypana piaskiem podczas zabawy. Dziewczynka nie żyje

2022-05-19 17:50 aktualizacja: 2022-05-19, 23:04
Policyjny radiowóz Fot. PAP/Leszek Szymański
Policyjny radiowóz Fot. PAP/Leszek Szymański
Siedmioletnia dziewczynka z Mysłowic (Śląskie) zmarła w wyniku - jak wskazują wstępne ustalenia - przysypania piaskiem podczas zabawy. Okoliczności wypadku, do którego doszło w środę wieczorem, wyjaśniają miejscowa policja i prokuratura.

Jak poinformował oficer prasowy mysłowickiej policji sierżant sztabowy Łukasz Paździora, do wypadku doszło na posesji przy ul. Dąbrówki w mysłowickiej dzielnicy Krasowy.

O tragedii poinformowała policjantów rodzina dziecka, która znalazła dziewczynkę w pryzmie piasku w pobliżu domu. Prawdopodobnie podczas zabawy siedmiolatka została przysypana piaskiem, w wyniku czego doszło do uduszenia. Reanimacja nie przyniosła rezultatu. Lekarz potwierdził zgon dziecka.

"Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach" - poinformował rzecznik miejscowej policji. Przyczyny śmierci dziecka ma wyjaśnić zlecona już przez prokuraturę sekcja zwłok.

Wyjaśniane są też okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia - wstępnie oceniono, iż był to nieszczęśliwy wypadek. Dziewczynka już wcześniej bawiła się w tym miejscu. Miejsce wypadku poddano dokładnym oględzinom. Nic nie wskazuje na to, by do tragedii przyczyniły się osoby trzecie.

O wypadku w Mysłowicach informowały wcześniej m.in. Fakt i Super Express. (PAP)

mar/