Ronald Koeman będzie współpracować w reprezentacji Holandii ze swoim bratem Erwinem

2022-05-20 16:07 aktualizacja: 2022-05-20, 16:06
Ronald Koeman wybrał na asystenta swojego brata Erwina. Fot. PAP/EPA/ANJO DE HAAN
Ronald Koeman wybrał na asystenta swojego brata Erwina. Fot. PAP/EPA/ANJO DE HAAN
Ronald Koeman, który po mistrzostwach świata w Katarze zastąpi Louisa van Gaala na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Holandii, wybrał na asystenta swojego brata Erwina - poinformowała tamtejsza federacja.

Bracia nie po raz pierwszy będą ze sobą współpracować. 60-letni Erwin był już asystentem młodszego o rok Ronalda w angielskich klubach Everton i Southampton.

"Trzy i pół roku spędzonych z Erwinem w Anglii nauczyło mnie, że miał dobrą wizję spraw i że pracujemy w sposób komplementarny" – powiedział Ronald Koeman, cytowany w komunikacie federacji

Ronald jako piłkarz odnosił większe sukcesy. W reprezentacji Holandii wystąpił 74 razy, grał m.in. w Barcelonie, w której później zasiadał na ławce trenerskiej. Reprezentację Holandii prowadził już w latach 2018-2020.

Erwin również grał w drużynie narodowej (31 meczów). Najdłużej występował w FC Groningen i PSV Eindhoven. Jako trener pracował m.in. w PSV, Feyenoordzie Rotterdam, Southampton, Evertonie i Fenerbahce Stambuł. W latach 2008-2010 był selekcjonerem reprezentacji Węgier. (PAP)

gn/