Piłkarska Liga Narodów. Holenderskie media: „uparci Polacy odebrali nam zwycięstwo”

2022-06-12 07:34 aktualizacja: 2022-06-12, 19:58
Piłkarz reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak (P) i Stefan de Vrij (L) z Holandii. Fot. PAP/Leszek Szymański
Piłkarz reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak (P) i Stefan de Vrij (L) z Holandii. Fot. PAP/Leszek Szymański
Po sobotnim remisie 2:2 z drużyną biało-czerwonych Holandia nadal prowadzi w swojej grupie Ligii Narodów. Mimo tego niderlandzkie media są rozczarowane grą swojej reprezentacji.

„Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale uparci Polacy nam je odebrali” – komentuje wynik meczu portal NOS.

„Rozczarowująca utrata punktów z Polską” (dziennik „De Telegraaf”), „Słaba gra holenderskiej reprezentacji” (dziennik „Trouw”), „Uparci Polacy frustrują +Oranje+” (portal NOS) - to tylko niektóre komentarze niderlandzkich mediów po sobotnim remisie w Lidze Narodów.

Polska drużyna wcale nie była słabsza i to pomimo braku takich piłkarzy jak Lewandowski czy Milik, zauważa portal RTL Nieuws. Remis z Polską to pierwsza utrata punktów dla „Pomarańczowych” w tej edycji Ligi Narodów, napisał po meczu dziennik „De Telegraaf”.

Największa gazeta Holandii wskazuje, że połowę kibiców na stadionie De Kuip w Rotterdamie stanowili Polacy, którzy swoim głośnym dopingiem „bardzo utrudnili +Oranje+ grę”.

Dziennik „Algemeen Dagblad” podkreśla, że remis był rozczarowujący dla Holandii, a „wieczór piłkarski zakończył się w atmosferze pełnej pasji polskiego dopingu”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

kgr/