Nowe informacje ws. Piotra Kraśki. TVP Info ujawnia szczegóły aktu oskarżenia

2022-06-15 09:53 aktualizacja: 2022-06-15, 17:38
Piotr Kraśko, fot. PAP/Radek Pietruszka
Piotr Kraśko, fot. PAP/Radek Pietruszka
Prokuratura skierowała do sądu w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko znanemu dziennikarzowi Piotrowi Kraśce za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Prokurator zawnioskował o skazanie Kraśki bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie mu kary w wysokości 100 tys. zł – przekazał portal TVP Info.

"Kilka dni temu prokuratura skierowała do sądu w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko znanemu dziennikarzowi Piotrowi Kraśce za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Jak dowiedział się portal tvp.info, prokurator zawnioskował o skazanie Kraśki bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie mu kary w wysokości 100 tys. zł. Proponowana kara została wcześniej uzgodniona z oskarżonym, który przyznał się do zarzutów" – czytamy na portalu.

Według TVP Info akt oskarżenia przeciwko Kraśce został skierowany 8 czerwca przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. Dziennikarz został oskarżony o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

"Chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 r. W miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 r." – wyjaśnił portal.

Jak dowiedział się portal tvp.info, w akcie oskarżenia prokurator zawnioskował do sądu o skazanie Kraski bez rozprawy. Sąd Rejonowy w Ostrołęce potwierdził nam, że prokuratura chce wymierzenia kary grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł oraz orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na jeden rok. (PAP)

js/