Uma Thurman, Vince Vaughn i Paul Walker trafią do Hollywoodzkiej Alei Sławy

2022-06-20 15:03 aktualizacja: 2022-06-20, 15:52
Uma Thurman, fot. PAP/Avalon / Vince Vaughn, fot. JOHN ANGELILLO PAP/Newscom / Paul Walker, fot. Matt Crossick PAP/EPA
Uma Thurman, fot. PAP/Avalon / Vince Vaughn, fot. JOHN ANGELILLO PAP/Newscom / Paul Walker, fot. Matt Crossick PAP/EPA
Izba Handlu Hollywood ogłosiła właśnie listę osób, które w przyszłym roku dołączą do grona znanych osobistości uhonorowanych własną gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Sławy. Wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się Uma Thurman, Mindy Kaling i Vince Vaughn. Gwiazdy pośmiertnie przyznano też Paulowi Walkerowi i Juanicie Moore.

Hollywoodzka Aleja Sławy już niedługo wzbogaci się o kolejne gwiazdy. Kultowa atrakcja turystyczna Los Angeles honoruje znane osobistości ze świata kultury i show-biznesu od przeszło siedmiu dekad. Przyznająca te wyróżnienia Izba Handlu Hollywood ogłosiła tymczasem listę najnowszych laureatów, którzy odsłonią swoje gwiazdy w przyszłym roku. Wśród docenionych twórców i wykonawców znaleźli się m.in. Jon Favreau, John Waters, Vince Vaughn, Martin Lawrence, Charlie Wilson, Bill Pullman, Mindy Kaling i Uma Thurman. Gwiazdy pośmiertnie otrzymali też Paul Walker i Juanita Moore.

Hollywoodzka Izba Handlu organizuje ceremonie odsłaniania gwiazd od 1960 roku

„Starannie wybraliśmy tych niezwykle utalentowanych ludzi, by docenić ich pracę. Nie możemy się doczekać chwili, gdy wraz z odsłonięciem gwiazdy na najsłynniejszym chodniku świata staną się częścią historii Hollywood" - oświadczyła przewodnicząca komisji selekcyjnej Ellen K. Hollywoodzka Izba Handlu organizuje ceremonie odsłaniania gwiazd od 1960 roku. Pierwszą laureatką była amerykańska aktorka i zdobywczyni Oscara Joanne Woodward.

Procedura przyznawania tych prestiżowych wyróżnień jest od dłuższego czasu krytykowany. Aby dostąpić tego zaszczytu, nie wystarczą bowiem osiągnięcia i talent. Wśród warunków, jakie należy spełnić, jest posiadanie co najmniej pięcioletniego doświadczenia w kategorii, w której jest się nominowanym oraz udokumentowane darowizny na cele charytatywne. Wymagane jest również uiszczenie opłaty w wysokości 55 tys. dolarów, przez co wielu komentatorów uważa, iż wyróżnienia są zwyczajnie kupowane przez celebrytów.

W 2020 roku gwiazdor „Zagubionych” Daniel Dae Kim zorganizował zbiórkę na platformie crowdfundingowej GoFundMe, której celem było zebranie środków na opłacenie gwiazdy dla słynnego aktora i prawdziwego weterana Fabryki Snów Jamesa Honga. Fani stanęli na wysokości zadania, przekazując łącznie ponad 55 tys. dolarów w ciągu zaledwie czterech dni. Ceremonia odsłonięcia gwiazdy Honga odbyła się 10 maja. (PAP Life)

gn/