Niemcy. Marsz przeciwników szczytu G7 z dużo niższą frekwencją niż zakładano

2022-06-25 16:38 aktualizacja: 2022-06-26, 11:16
W przeddzień szczytu G7 w Elmau, na południu Niemiec, zapowiadana była w Monachium 20-tysięczna demonstracja przeciwników wydarzenia. W rzeczywistości frekwencja okazała się znacznie niższa – w proteście uczestniczyło ok. 4-6 tys. osób. W trakcie demonstracji nie doszło do żadnych incydentów.

Jak pisze portal bawarskiej gazety "Merkur", przygotowując się do zabezpieczenia wydarzenia, policja spodziewała się w sobotę w stolicy Bawarii około 20 tys. uczestników demonstracji. „Pojawił się tylko ułamek zapowiadanej liczby” – komentuje "Merkur".

Dwie godziny po rozpoczęciu demonstracji policja oszacowała jej liczebność na maksymalnie 4 tys. osób, a organizatorzy – na 6 tys. Niską frekwencją byli zaskoczeni sami organizatorzy marszu z organizacji domagających się walki z kryzysem klimatycznym i nawołujących do podjęcia działań przeciwko ubóstwu i nierównościom.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się od wiecu z przemówieniami, następnie pochód przeszedł ulicami Monachium. Do godz. 15 policja nie odnotowała żadnych incydentów, demonstracja przebiegła w spokojnej atmosferze – informuje "Merkur". (PAP)

mj/