"Po zakończeniu roku szkolnego poszedł ze znajomymi nad zalew". Odnaleziono ciało 17-latka, który utonął w Zamościu

2022-06-26 10:36 aktualizacja: 2022-06-26, 18:15
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Płetwonurkowie wydobyli z zalewu miejskiego w Zamościu (Lubelskie) ciało 17-latka, którego poszukiwania rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę. Przechodzień znalazł nad brzegiem zbiornika pozostawione rzeczy nastolatka. To trzecia ofiara wody tego weekendu w regionie.

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformował w niedzielę PAP, że ciało poszukiwanego 17-latka z miejscowości Tyszowce wyłowiono w sobotę wieczorem z zalewu miejskiego w Zamościu.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że po zakończeniu roku szkolnego wybrał się ze znajomymi nad zalew. Nastolatek ostatni raz był widziany przez nich w piątek około godz. 14.30, kiedy to grupa znajomych rozeszła się do domów” – wyjaśnił Karbowniczek.

Pozostawione na plaży rzeczy nastolatka, dokumenty i ubrania, znalazł przechodzień w piątek późnym wieczorem

Pozostawione na plaży rzeczy nastolatka, dokumenty i ubrania, znalazł przechodzień w piątek późnym wieczorem. W międzyczasie również rodzice chłopaka zgłosili na policję zawiadomienie o zaginięciu. W akcję poszukiwawczą, oprócz policantów i strażaków, zaangażowano między innymi przewodnika z policyjnym psem oraz policyjny dron. Zbiornik przeszukiwali płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Podczas tego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły już trzy osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało ok. 30-letniego mężczyzny. Natomiast w Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol.

Od początku czerwca na Lubelszczyźnie utonęło już 8 osób.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

dsk/