W Zalewie Sulejowskim odnaleziono ciało nastolatka

2022-07-02 15:46 aktualizacja: 2022-07-02, 20:45
Policja na Zalewie Sulejowskim, Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Policja na Zalewie Sulejowskim, Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Ciało 17- latka odnaleziono w sobotę w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Owczary (woj. łódzkie) - powiedziała PAP rzeczniczka opoczyńskiej policji asp. sztab. Barbara Stępień. Chłopca od piątku szukali m.in. policjanci i strażacy.

17-latek przyjechał nad Zalew Sulejowski (Łódzkie) z grupą młodych ludzi i ich opiekunów. "Chłopiec uczestniczył w tzw. obozie survivalowym. Szukano go do piątku. W sobotę znaleziono jego ciało" - potwierdziła Gajewska.

Według informacji, które policjanci i strażacy zebrali od uczestników obozu survivalowego w gminie Mniszków, najprawdopodobniej chłopiec zaginął jeszcze w nocy z czwartku na piątek. Przed południem w piątek rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

"Nastolatka szukała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała do dyspozycji łódź z echosondą" - przekazał rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak. "W sobotę, jeszcze przed ponownym przyjazdem nurków, zwłoki chłopca znaleźli strażacy w wodzie, w pobliżu miejscowości Owczary " - poinformował.

W akcji poszukiwawczej, oprócz policjantów i nurków, uczestniczyło sześć zastępów strażaków, w tym cztery zastępy ochotnicze. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

kw/

TEMATY: