Premier: kredyt hipoteczny miał być szansą na własny dom, a nie kulą u nogi

2022-08-01 07:04 aktualizacja: 2022-08-01, 15:53
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
Wakacje kredytowe to oddech finansowy dla tych, którzy mają najtrudniej. Jeszcze w tym roku będzie można zawiesić spłatę czterech rat kredytu. W kolejnym roku będą to kolejne cztery raty. Wnioski w bankach można składać już dziś - przypomina w rozmowie z "Super Expressem" premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałkowym wydaniu tabloid przypomina, że ruszyły wakacje kredytowe, w ramach których będzie można zawiesić spłatę maksymalnie na osiem miesięcy w tym i w przyszłym roku.

"Kredyt hipoteczny miał być szansą na własny dom, a nie kulą u nogi. Polskie rodziny, które mają mieszkanie na kredyt, cierpią dziś z powodu putinflacji. To działania Rosji sprawiły, że raty wzrosły, a w polskich domach zagościła niepewność" - powiedział w rozmowie z gazetą premier Morawiecki.

"Rząd nie zostawia ludzi w potrzebie. Dlatego w błyskawicznym tempie przygotowaliśmy i wprowadziliśmy rządowe wakacje kredytowe. To oddech finansowy dla tych, którzy mają najtrudniej. Jeszcze w tym roku będzie można zawiesić spłatę czterech rat kredytu. W kolejnym roku będą to kolejne cztery raty. Wnioski w bankach można składać już dziś" - podkreślił szef rządu.(PAP)

kgr/