Zdjęcie szefowej niemieckiego MSW z wizyty w Kijowie wywołało oburzenie: roześmiana i z lampką szampana

2022-08-10 15:05 aktualizacja: 2022-08-11, 11:58
Nancy Faeser w Kijowie, Fot. Twitter
Nancy Faeser w Kijowie, Fot. Twitter
Duże oburzenie wywołało zdjęcie minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) z jej wizyty w Kijowie. Roześmiana Faeser, z lampką szampana w dłoni, stoi w towarzystwie ambasadora Niemiec w Kijowie i burmistrza Kijowa Witalija Kliczki. „To było nieodpowiednie” – przyznała Faeser we wtorek wieczorem w programie RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

W rozmowie z dziennikarzami RND w Poczdamie Faeser potwierdziła, że żałuje zdjęcia zrobionego podczas wizyty w Kijowie z kieliszkiem szampana.

„Przykro mi z powodu tego zdjęcia, to było niestosowne” – tłumaczyła, dodając, że „zapanował zrelaksowany nastrój, ponieważ codzienne życie na ulicy, w Kijowie, obecnie powróciło do normy”. „Trudno to zrozumieć, gdy w tym samym kraju jest wiele zniszczeń, popełniono straszne zbrodnie wojenne, a na wschodzie kraju wciąż toczą się walki” – dodała Faeser. Jednak, jak wyjaśniała, w stolicy Ukrainy „widywała ludzi znowu robiących zakupy, siedzących w barach i kawiarniach, wykonujących swoją pracę”.

„Nie zrobiłbym tego ponownie, ponieważ jest to coś niewłaściwego, jeśli przybywasz z innego kraju” – podkreśliła minister.

Na zdjęciu widać Faeser, znajdującą się w towarzystwie niemieckiego ministra pracy Hubertusa Heila (SPD), burmistrza Kijowa Witalija Kliczki i ambasador Niemiec w Kijowie – Anki Feldhusen. (PAP)

kw/

TEMATY: