Trzaskowski: Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz będą obecni na Campusie Polska Przyszłości

2022-08-19 14:07 aktualizacja: 2022-08-19, 16:22
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej Campus Polska Przyszłości Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej Campus Polska Przyszłości Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Wysłałem zaproszenia do udziału w Campusie Polska Przyszłości do wszystkich liderów parlamentarnych partii opozycyjnych; zaproszenia zaakceptowali szefowie: PO, Polski 2050 i PSL - Donald Tusk, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz - poinformował w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w piątek na Twitterze poinformował, że na drugą edycję Campus Polska Przyszłości zaprosił wszystkich liderów parlamentarnych partii opozycyjnych. "Chciałem z tego miejsca podziękować Donaldowi Tuskowi (PO), Szymonowi Hołowni (Polska 2050) i Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi (PSL) za zaakceptowanie zaproszenia" - powiedział.

Trzaskowski powiedział, że na wydarzeniu pojawi się "ponad 1300 młodych osób", z którymi politycy, ale również ludzie świata kultury, sportu czy biznesu będą rozmawiać o problemach, które "nurtują młode pokolenie". "To jest okazja, aby politycy mogli się sporo od młodych ludzi nauczyć" - dodał.

Polityk PO podkreślił, że panele dyskusyjne i wykłady podczas Campusu mają dotyczyć m.in. sytuacji na Ukrainie, demokracji w Polsce, przestrzegania praworządności, sztucznej inteligencji, praw kobiet i roli kościoła w nowoczesnym państwie. "Oczywiście są to tematy, które sami wybrali młodzi ludzie" - mówił Trzaskowski.

Tegoroczny Campus Polska Przyszłości odbędzie się w dniach 26-31 sierpnia w Olsztynie. Organizatorem jest Fundacja Campus Polska Przyszłości. Inicjatorem wydarzenia jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W Campusie wezmą udział m.in. Mark Brzezinski, Garri Kasparow, Tomasz Grodzki, a także ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Anne Clunes, b. premierzy: Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Marek Belka, Ewa Kopacz, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek a także naukowcy, dziennikarze, pisarze, politycy z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier i Słowacji - m.in. reżyserka Agnieszka Holland, prof. Jerzy Bralczyk, dr Tomasz Karauda, pisarz Zygmunt Miłoszewski, dziennikarka Krystyna Kurczab-Redlich, tłumaczka Anna Przedpełska-Trzeciakowska.

Pierwszy Campus Polska Przyszłości trwał w Olsztynie od 27 sierpnia do 1 września 2021 roku. Uczestniczyło w nim tysiąc osób w wieku 18-35 lat, a złożyło się na niego 116 wydarzeń (paneli, warsztatów, debat, spotkań z twórcami), w których wzięło udział 211 prelegentów.(PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

mar/