Szef rządu o nagraniu z premier Finlandii: Sanna Marin ma powody do radości

2022-08-19 22:55 aktualizacja: 2022-08-20, 10:48
 Premier Finlandii Sanna Marin. Fot. PAP/EPA/	KIMMO BRANDT
Premier Finlandii Sanna Marin. Fot. PAP/EPA/ KIMMO BRANDT
Pani premier Sanna Marin ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO, a więc jeżeli z tej okazji troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego - mówił premier Mateusz Morawiecki pytany o nagranie z szefową fińskiego rządu.

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej w Smolajnach (Warmińsko-mazurskie) został zapytany czy podziela oburzenie części komentatorów zachowaniem premier Finlandii Sanny Marin, która na prywatnym nagraniu z imprezy bawi się w gronie młodych influencerów.

Szef rządu przyznał, że widział to nagranie i uważa, że "pani premier ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO". "A więc jeżeli z tej okazji pani premier Finlandii troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii (marka wódki - PAP) i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego" - dodał.

Premier Morawiecki wyraził też zadowolenie, że "ona tutaj taką dawką radości nas wszystkich uraczyła".

Na początku lipca przedstawiciele państw Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego podpisali protokoły akcesyjne z Finlandią i Szwecją. W Polsce 20 lipca ustawy upoważniające prezydenta do ratyfikacji protokołów uchwalił Sejm, a 30 lipca prezydent Andrzej Duda ratyfikował dokumenty akcesyjne. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Joanna Kiewisz-Wojciechowska

gn/