Minister zdrowia do dymisji? "Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii"

2022-09-05 13:32 aktualizacja: 2022-09-05, 18:36
Adam Niedzielski, Fot. PAP/Paweł Supernak
Adam Niedzielski, Fot. PAP/Paweł Supernak
Nie wiem, ile prawdy jest w plotkach o mojej dymisji; zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba. Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ był pytany w RMF FM o spekulacje medialne, że miałby pożegnać się ze stanowiskiem.

Media spekulowały w ubiegłym tygodniu, że w ramach rekonstrukcji rządu odejść miałby m.in. minister zdrowia. Jako jego następcę wskazywano dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego gen. prof. Grzegorza Gieleraka.

Na pytanie, czy odchodzi z rządu, Niedzielski odparł: "decyzję o odejściu z rządu zawsze podejmuje premier i lider polityczny".

Na uwagę, że można odejść na własną prośbę, szef MZ zaznaczył, że "sam żadnej takiej decyzji nie podjął". "Ja jestem ciągle oceniany, (…) oceniany w bardzo sposób wyeksponowany" – dodał.

Indagowany, czy plotki o jego odejściu są prawdziwe, minister odpowiedział, że "jest cały czas do dyspozycji pana premiera, do dyspozycji prezesa partii".

"Nie wiem, ile jest w tym (prawdy – PAP). Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba, o ile pamiętam, pan generał Gielerak. (…) Nie wiem, jakie jest źródło" – powiedział.

Niedzielski został powołany na urząd ministra zdrowia 26 sierpnia 2020 r., wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

kw/