Prokurator Generalny polecił umorzyć postępowanie przeciwko dwóm dziennikarzom

2022-09-13 15:17 aktualizacja: 2022-09-14, 08:17
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił umorzyć postępowanie przeciwko dwóm dziennikarzom bielskich redakcji podejrzanym o podżeganie funkcjonariuszy policji do przekroczenia uprawnień i ujawniania tajemnicy służbowej - poinformował we wtorek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Chodzi o śledztwo Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, w którym śledczy zarzucili dziennikarzowi "Kroniki Beskidzkiej" oraz portalu beskidzka24 zarzut podżegania funkcjonariuszy policji do przekroczenia uprawnień.

"Mirosławowi J. przedstawiono w tej sprawie dwa zarzuty. Dotyczą one podżegania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej do dokonania przestępstw przekroczenia uprawnień, tj. ujawnienia osobie nieuprawnionej, czyli Mirosławowi J., informacji stanowiących tajemnicę prawnie chronioną, które funkcjonariusze Policji uzyskali w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a które to informacje były następnie publikowane na łamach prasy" — informował w rozmowie z "Kroniką Beskidzką" rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.

Sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa. "Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro w oparciu o wyniki zleconej przez Prokuraturę Krajową analizy sprawy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, polecił umorzyć postępowanie przeciwko dwóm dziennikarzom bielskich redakcji podejrzanym o podżeganie funkcjonariuszy policji do przekroczenia uprawnień i ujawniania tajemnicy służbowej" - poinformował PAP Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

mar/