Gdynia. Zatrzymano 73-latka podejrzanego m.in. o zabójstwo we Włoszech

2022-09-16 18:59 aktualizacja: 2022-09-16, 21:22
Fot. PAP/Darek Delmanowicz (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. PAP/Darek Delmanowicz (zdjęcie ilustracyjne)
Policja poinformowała w piątek o zatrzymaniu w Gdyni 73-latka poszukiwanego przez włoską policję europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej.

Kryminalni z Gdyni zatrzymali na początku tygodnia na terenie miasta 73-latka obywatela Polski poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez włoską policję.

"Mężczyzna poszukiwany był za zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej" - przekazała oficer prasowa KMP w Gdyni podkom. Jolanta Grunert.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazali kryminalnym z gdyńskiej komendy adres, pod którym mógł przebywać 73-latek.

Policjanci pojechali na miejsce i po obserwacji weszli na teren posesji, aby sprawdzić, czy poszukiwany jest w budynku. "Drzwi otworzył mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego, mundurowi wylegitymowali go i potwierdzili, że jest to 73-latek, poszukiwany przez włoską policję" - podkreśliła Grunert.

Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do komendy, skąd trafił do policyjnej celi. W czwartek sąd zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w areszcie, gdzie poczeka na ekstradycję.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

gn/

TEMATY: