Prezydent: rozmawiałem z Liz Truss m.in. o kwestiach gospodarczych i związanych z rynkiem energii

2022-09-18 22:17 aktualizacja: 2022-09-19, 10:04
Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Z szefową brytyjskiego rządu Liz Truss rozmawialiśmy m.in. o kwestiach gospodarczych, związanych z rynkiem energii, poruszyliśmy też cały szereg aspektów związanych z bezpieczeństwem - powiedział w niedzielę w Londynie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda był jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej Elżbiety II odbyli krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu Liz Truss.

"To była bardzo dobra rozmowa, dotycząca kwestii bezpieczeństwa, budowy strefy bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polski, naszego wspólnego wsparcia, jakiego razem z Wielką Brytanią udzielamy walczącej Ukrainie, naszego współdziałania ze Stanami Zjednoczonymi, naszymi współdziałaniami w zakresie wspierania także państw bałtyckich" - powiedział po spotkaniu prezydent z premier Truss prezydent Duda.

Jak przekazał prezydent, rozmawiał z szefową brytyjskiego rządu o całym szeregu aspektów związanych z bezpieczeństwem. "Tym bezpośrednim militarnym, jak również trójstronną współpracą Polska-Ukraina-Wielka Brytania" - podkreślił.

Rozmawialiśmy także - dodał - "o kwestiach gospodarczych, o kwestiach związanych z rynkiem energii". "Tych wszystkich bieżących ważnych tematach" - zaznaczył.

"Z całą mocą chcę podkreślić przede wszystkim bardzo dobrą atmosferę tego spotkania, jeżeli w ogóle można tak mówić w tej smutnej dobie, w jakiej jest dzisiaj Wielka Brytania" - powiedział Andrzej Duda. (PAP)

Autorka: Edyta Roś

kgr/