Nocna strzelanina na Targówku. 32-latek chciał rozjechać policjanta. Trwają poszukiwania Igora Smitha

2022-09-23 13:16 aktualizacja: 2022-09-23, 20:58
Poszukiwany Igor Smith. Fot. Policja
Poszukiwany Igor Smith. Fot. Policja
W nocy doszło do strzelaniny na Targówku. Policjanci chcieli zatrzymać poszukiwanego listem gończym Igora Smitha. Mężczyzna próbując uciec samochodem potrącił policjanta. Drugi funkcjonariusz oddał cztery strzały w kierunku pojazdu. Trwają poszukiwania przestępcy - poinformowała policja z Targówka.

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku prowadzą poszukiwania 32-letniego Igora Smitha. Mokotowski sąd wystawił za nim list gończy. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa.

W czwartek w nocy kryminalni z Targówka podjechali w rejon ulicy Kondratowicza, gdzie miał ukrywać się poszukiwany. Mężczyzna uciekł przed policjantami do samochodu i próbował przejechać jednego z nich.

"Drugi funkcjonariusz oddał cztery strzały w kierunku pojazdu" - powiedziała kom. Paulina Onyszko z komendy na Targówku. "Na szczęście policjantom nic się nie stało" - dodała.

Poszukiwany mężczyzna uciekł, a policja prosi o pomoc w jego znalezieniu.

Poszukiwany to Igor Smith, s. Nathaniela, ur. 6 lutego 1990 r. Ostatnim znanym adresem zamieszkania jest ul. Krasnobrodzka 15. Poszukiwany jest średniego wzrostu, o ciemnej karnacji i krótko ostrzyżonych włosach. Ma muskularną sylwetkę i liczne tatuaże na całym ciele.

Jak przekazali policjanci, mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 286 kk. (oszustwo - przyp. PAP). Funkcjonariusze szukają mężczyzny od 21 czerwca.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu ściganego mężczyzny o kontakt pod numerem telefonu 47 723-87-50, 47 723-81-71 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres e-mail: kp-targowek.poszukiwani@ksp.policja.gov.pl.

Jednocześnie policjanci zapewniają o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

js/