Kowalczyk: 600 tys. ton węgla będzie skierowane dla rolników produkujących w szklarniach

2022-09-28 18:08 aktualizacja: 2022-09-28, 18:15
Uprawa pomidorów w szklarni Fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Uprawa pomidorów w szklarni Fot. PAP/Przemysław Piątkowski
600 tys. ton węgla zostanie skierowane przede wszystkim dla rolników produkujących w szklarniach i tunelach foliowych - wyjaśnił w rozmowie z PAP wicepremier Henryk Kowalczyk. Wcześniej szef MAP Jacek Sasin poinformował, że polecił Polskiej Grupie Górniczej skierowanie takiej puli węgla dla polskich rolników.

Kowalczyk na początku września podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu informował PAP, że resort rolnictwa przygotowuje rozwiązania, które mają pozwolić na szybsze kupno i dostarczanie węgla dla rolników produkujących w szklarniach.

"Rozmawiałem z premierem Sasinem i pojawiła się możliwość przekazania 600 tys. ton węgla rolnikom. Ta pula być przeznaczona przede wszystkim dla produkcji rolnej w szklarniach oraz tunelach foliowych" - powiedział w środę PAP wicepremier Henryk Kowalczyk.

W środę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin przekazał na Twitterze, że polecił Polskiej Grupie Górniczej (PGG) "skierowanie 600 tys. ton węgla dla polskich rolników".

"Jesteśmy zgodni, że w obliczu kryzysu energetycznego trzeba podejmować trudne i odpowiedzialne decyzje" - relacjonował Sasin po rozmowie z szefem resortu rolnictwa. 

autor: Michał Boroń

mar/