Specjalna aplikacja będzie badać aktywność parlamentarzystów KO

2022-09-28 22:13 aktualizacja: 2022-09-29, 10:24
Fot. PAP/Mateusz Marek
Fot. PAP/Mateusz Marek
Nowa aplikacja, dzięki której będzie można badać aktywność parlamentarzystów, była omawiana podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Sejmie. Wobec pewnych obaw posłów zdecydowano, że na razie będzie wprowadzona pilotażowo.

Sprawę nowej aplikacji, dzięki której można będzie badać aktywność parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej przedstawiał na posiedzeniu klubu sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

"Aplikacja ma na celu optymalizację pracy posłów w terenie, chcemy być jak najbardziej profesjonalni, chcemy być partią, która korzysta z nowoczesnych technologii, by lepiej i szybciej docierać do wyborców" - wyjaśniał Kierwiński w rozmowie z PAP.

Z informacji PAP wynika, że chodzi o aplikację, w której wszyscy parlamentarzyści będą dokładnie opisywać swoją aktywność i będą to robić w podobny sposób, jak robią na istniejących portalach społecznościowych - facebooku, twitterze czy instagramie.

Jednak, jak wynika z informacji PAP, nie wszyscy uczestnicy posiedzenia klubu zareagowali entuzjastycznie. Wskazywano na dodatkową pracę, jaką parlamentarzyści będą musieli wykonać by wpisać swoją aktywność do nowej aplikacji, a i tak sporo czasu zajmują im wpisy w portalach społecznościowych. Padły więc propozycje, mówili PAP posłowie, by można było w aplikacji wykorzystywać te same treści, które wpisuje się np. na facebooku.

Aplikacja zostanie wprowadzona pilotażowo

Ostatecznie postanowiono, wynika z informacji PAP, że aplikacja na razie zostanie wprowadzona pilotażowo i nie będzie obowiązkowa. (PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

mmi/