Gwiazda "Przyjaciół" zagra główną rolę w nowym serialu laureata Oscara

2022-09-29 13:10 aktualizacja: 2022-09-29, 14:02
Lisa Kudrow. Fot. PAP/EPA/NINA PROMMER
Lisa Kudrow. Fot. PAP/EPA/NINA PROMMER
Lisa Kudrow, której popularność przyniosła rola Phoebe Buffay w serialu „Przyjaciele”, będzie jedną z gwiazd nowej produkcji Taiki Waititiego. Przygotowywany dla platformy streamingowej Apple TV+ serial nosić będzie tytuł „Time Bandits” („Bancyci czasu”).

O 10-odcinkowym serialu Taiki Waititiego wiadomo póki co niewiele. Po raz pierwszy zapowiadano go już w 2018 roku, jednak dopiero teraz prace nad tą produkcją ruszyły na dobre. W oficjalnym opisie czytamy, że będzie to komediowa podróż poprzez czas i przestrzeń, w którą wyrusza grupa złodziei, a towarzyszy jej nowy rekrut – 11-letni miłośnik historii. Waititi napisał scenariusz pilota serialu, a także wyreżyseruje dwa jego pierwsze odcinki. Inspiracją do tej produkcji jest nakręcony w 1981 roku film Terry’ego Gilliama „Bandyci czasu”.

Gwiazda „Przyjaciół” wcieli się w serialu „Time Bandits” w rolę Penelope. Jak informuje portal „Variety”, oprócz Lisy Kudrow dołączyło do tej produkcji jeszcze kilkoro innych aktorów. Charlyne Yi („Wpadka”) wcieli się tu w rolę Judy, Tadhg Murphy („Wiking") zagra Alto, Kal-El Tuck („Unseeing Evil”) Kevina, Roger Jean Nsengiyumva („Tomb Raider”) Widgita, Rune Temte („Kapitan Marvel”) Bitteliga, Kiera Thompson („Martyrs Lane”) Saffron, a Rachel House („Thor: Ragnarok”) Fiannę.

Film Gilliama, na podstawie którego oparty będzie serial Waititiego, opowiada historię młodego Anglika, który odkrywa, że jego szafa to w istocie wehikuł do podróżowania w czasie. Kevin razem z grupą sześciu karłów zaczyna podróżować po różnych epokach, by w końcu zmierzyć się ze Złem.

Lisę Kudrow można było ostatnio zobaczyć w serialu Netfliksa „Siły Kosmiczne”. Aktualnie aktorka pracuje na planie komediowego horroru „The Parenting” opowiadającego o rodzinie, która wynajmuje dom na wsi i znajduje w nim 400-letniego ducha. Obok Kudrow w tym filmie w reżyserii Craiga Johnsona występują Parker Posey, Brian Cox i Dean Norris. (PAP Life)

kgr/
 

TEMATY: