Sekretarz generalny PiS: na początku tygodnia kontynuacja posiedzenia kierownictwa partii

2022-09-30 13:27 aktualizacja: 2022-09-30, 16:20
Fot. PAP/Mateusz Marek
Fot. PAP/Mateusz Marek
Na początku tygodnia będziemy kontynuować piątkowe posiedzenie kierownictwa PiS, wówczas zakomunikujemy podjęte decyzje – powiedział PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

W piątek po ok. dwóch godzinach zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, w którym udział wzięli m.in. lider ugrupowania Jarosław Kaczyński a także premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji w kraju, m.in. kwestiach energetycznych, a także o sytuacji międzynarodowej, głównie za naszą wschodnią granicą” – powiedział PAP Sobolewski po zakończeniu posiedzenia.

Przyznał, że wśród tematów pojawiła się też kwestia nowego szefa KPRM. Zaznaczył jednocześnie, że decyzje personalne nie zapadły.

"Na początku tygodnia odbędzie się kolejne posiedzenie kierownictwa i wówczas zastaną zakomunikowane decyzje" - oświadczył Sobolewski.

Dworczyk złożył rezygnację 

W piątek Michał Dworczyk poinformował, że złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy" – napisał Dworczyk na Twitterze.

Podczas briefingu w Sejmie wyjaśnił, że o jego decyzji "przeważyły względy osobiste" i takie przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej na tym miejscu nie jest w stanie pracować. "Myślę, że pięć lat to jest bardzo długi czas" - dodał.

Dworczyk zaznaczył też, że jeszcze przez kilka tygodni, ale to będzie na pewno krótki czas, będzie zamykał pewne projekty, które do tej pory realizował. Dodał, że nadal jest członkiem Rady Ministrów. (PAP)

Autor: Rafał Białkowski

mmi/