Dziś wieczorem narada w BBN z inicjatywy prezydenta

2022-10-25 14:18 aktualizacja: 2022-10-25, 21:10
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i dowódców wojskowych na naradę we wtorek wieczorem - przekazał PAP szef BBN Jacek Siewiera. Tematem będzie sytuacja bezpieczeństwa i dalsze wspieranie Ukrainy.

"Na dziś wieczór prezydent zaprosił na naradę do BBN premiera, szefów MON i MSWiA oraz dowódców wojskowych" - przekazał PAP szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Siewiera zaznaczył, że prezydent będzie chciał omówić podczas spotkania "bieżącą sytuację bezpieczeństwa i dalszą koordynację działań, związanych chociażby ze współpracą sojuszniczą i wspieraniem Ukrainy".

Na zaproszenie niemieckiej prezydencji G7 i Komisji Europejskiej we wtorek w Berlinie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona odbudowie Ukrainy, z udziałem m.in. szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz kanclerza Niemiec Olafa Scholza. W konferencji wziął udział także premier Morawiecki.

"Wspieranie Ukrainy to najlepsza gwarancja dla naszego bezpieczeństwa"

Podczas konferencji Morawiecki wskazywał m.in., że Władimir Putin nie może podbić wojskowo Europy, jeśli najpierw nie pokona jej gospodarczo. Szef polskiego rządu przekonywał też, że wspieranie Ukrainy to "najlepsza gwarancja dla naszego bezpieczeństwa i pokoju na następne dekady".

W ostatnich miesiącach odbywały się narady w BBN z udziałem prezydenta, premiera, ministrów i dowódców wojskowych poświęcone m.in. bezpieczeństwu, sytuacji na Ukrainie czy bezpieczeństwu energetycznemu.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

mmi/