W listopadzie konwencja PO. Będzie dotyczyła spraw związanych z energetyką

2022-10-28 09:36 aktualizacja: 2022-10-28, 12:29
Fot. PAP/Piotr Nowak
Fot. PAP/Piotr Nowak
Zapowiadany przez Donalda Tuska zespół nazywany roboczo "Sto dni" pracuje. Już za kilka tygodni, w listopadzie będzie pierwszy efekt tej pracy, czyli konwencja dotycząca spraw związanych z energetyką i z bezpieczeństwem energetycznym - przekazała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Kidawa-Błońska została zapytana w piątek w Radiu Plus o zapowiedziany przez szefa PO Donalda Tuska zespół, który miał opracowywać plan działania na pierwsze sto dni po objęciu przez Platformę władzy w Polsce.

Wicemarszałek Sejmu zapewniła, że ten zespół jest i pracuje. "Ten zespół działa i za chwilę będziecie mogli państwo zobaczyć jego efekty" - powiedziała.

"Za kilka tygodni, w listopadzie będzie pierwszy efekt naszej pracy, czyli nasza konwencja dotycząca spraw związanych z energetyką i z bezpieczeństwem energetycznym" - poinformowała Kidawa-Błońska.

Na początku października lider PO Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Kluczborka (woj. opolskie) został zapytany, jak zamierza "posprzątać bałagan po PiS-ie".

Zespół roboczy "Sto dni" 

"My nie mamy czasu, żeby pięć lat czy cztery lata zajmować się sprzątaniem po PiS-ie. Nie chcę tutaj epatować jakimiś tajemnicami, ale robię to w dyskrecji, pracuje duży zespół ludzi; ja nazywam ten zespół roboczo 'Sto dni'. Będziemy mieli do wyborów przygotowaną rozpiskę na każdy dzień po wyborach, w ciągu stu dni wszystko będzie wyczyszczone, ja przed wyborami publicznie przedstawię ten harmonogram stu dni (...). Te sto dni musi wystarczyć, żeby te najbardziej bulwersujące złogi, że tak powiem, z tej stajni (Augiasza) usunąć" - powiedział Tusk. (PAP)

Autorka: Edyta Roś

mmi/