Kolega wspomina najwybitniejszego polskiego siatkarza

2022-11-01 09:22 aktualizacja: 2022-11-01, 19:16
Tomasz Wójtowicz. Fot. PAP/ Wojtek Jargiło
Tomasz Wójtowicz. Fot. PAP/ Wojtek Jargiło
Tomasz Wójtowicz był najwybitniejszym polskim siatkarzem. Grał w "złotej drużynie" Huberta Jerzego Wagnera, która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w 1974 r. i złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 r.
Posiadał także cztery srebrne medale Mistrzostw Europy.
W 2002 r. jako pierwszy Polak trafił do siatkarskiej Galerii Sław. Po zakończeniu kariery siatkarskiej zajmował się komentowaniem meczy siatkarskich w telewizji.
Odszedł w wieku 69 lat.


Dziennikarz sportowy pracował z Tomaszem Wójtowiczem, komentując rozgrywki siatkarskie. „Fenomenalny człowiek, super kolega, który zawsze był uśmiechnięty. Nigdy nie widziałem go zdenerwowanego. Był anielsko spokojny, i ten jego spokój aż zadziwiał jeśli weźmiemy pod uwagę jego warunki fizyczne i styl gry” opowiada o zmarłym siatkarzu Marcin Lepa.

Tomasz Wójtowicz był najwybitniejszym polskim siatkarzem. Grał w "złotej drużynie" Huberta Jerzego Wagnera, która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w 1974 r. i złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 r. Posiadał także cztery srebrne medale Mistrzostw Europy.

W 2002 r. jako pierwszy Polak trafił do siatkarskiej Galerii Sław. Po zakończeniu kariery siatkarskiej zajmował się komentowaniem meczy siatkarskich w telewizji. Odszedł w wieku 69 lat.

TEMATY: